COLEGIUL NAŢIONAL „ALEXANDRU IOAN CUZA” GALAŢI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
REZULTATE OLIMPIADA
- „LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ” |
|
|
ETAPA
JUDEŢEANĂ |
|
|
|
|
|
|
|
NR. CRT. |
NUMELE ŞI
PRENUMELE ELEVULUI |
UNITATEA DE
ÎNVĂŢĂMÂNT |
NIVEL |
PUNCTAJ FINAL |
PUNCTAJ
CONTESTAŢII |
PUNCTAJ FINAL |
PREMIUL ACORDAT |
|
|
1 |
Cotos Ioana Ruxandra |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
58 |
|
58 |
PREMIUL I |
Calificat la etapa
naţională |
|
2 |
Dumitraşcu Ana
Maria |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
56 |
|
56 |
PREMIUL II |
Calificat
la etapa naţională conform art.11 alin.4 din Regulamentul de
organizare a olimpiadei Lectura ca abilitate de viaţă |
|
3 |
Ciorici G. Andrada |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
54 |
|
54 |
PREMIUL III |
|
|
4 |
Crăciun
Adriana |
Colegiul
Național „M. Kogălniceanu” |
IV |
54 |
|
54 |
MENTIUNE |
|
|
5 |
Pavel
Cristina |
Colegiul
Național „C.Negri” |
IV |
52.5 |
|
52.5 |
MENTIUNE |
|
|
6 |
Pînzaru Elena |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
52.5 |
|
52.5 |
MENTIUNE |
|
|
7 |
Fotache R. Ana-Maria |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
51.5 |
|
51.5 |
MENTIUNE |
|
|
8 |
Necoară
Mădălina |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
51.5 |
|
51.5 |
MENTIUNE |
|
|
9 |
Busuioc
Gabriel |
Liceul
Teoretic Dunărea Galați |
IV |
51 |
|
51 |
MENTIUNE |
|
|
10 |
Cojocaru Laura |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
50.5 |
|
50.5 |
MENTIUNE |
|
|
11 |
Tivilichi
Alexandru |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
50.25 |
|
50.25 |
MENTIUNE |
|
|
12 |
Iacob Adelina |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
49 |
46 |
49 |
|
|
|
13 |
Neacșu
Andreea |
Colegiul
Național „C.Negri” |
IV |
48.5 |
|
48.5 |
|
|
|
14 |
Tudose Violeta |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
48.5 |
|
48.5 |
|
|
|
15 |
Bratovianu
Ana-Maria |
Colegiul
Național „C.Negri” |
IV |
48.25 |
|
48.25 |
|
|
|
16 |
Dodu C. Oana |
Colegiul
Naţional „Spiru Haret” Tecuci |
IV |
48.25 |
|
48.25 |
|
|
|
17 |
Enache Nicoleta |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
47.5 |
|
47.5 |
|
|
|
18 |
Gheorghe Alexandra |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
47.5 |
46 |
47.5 |
|
|
|
19 |
Baciu
Catrinel |
Colegiul
Național „C.Negri” |
IV |
46.5 |
|
46.5 |
|
|
|
20 |
Onofrei
Iulia |
Colegiul
Național „M. Kogălniceanu” |
IV |
46 |
|
46 |
|
|
|
21 |
Popa
Cezar |
Colegiul
Național „M. Kogălniceanu” |
IV |
45.75 |
|
45.75 |
|
|
|
22 |
Crăciun
Andreea |
Liceul
Teoretic Dunărea Galați |
IV |
44.75 |
|
44.75 |
|
|
|
23 |
Dima
Claudia |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
44.5 |
|
44.5 |
|
|
|
24 |
Ciobanu
Oana Adina |
Colegiul
Național „M. Kogălniceanu” |
IV |
44.25 |
|
44.25 |
|
|
|
25 |
Blănaru
Georgiana |
Liceul
Teoretic Dunărea Galați |
IV |
43.75 |
|
43.75 |
|
|
|
26 |
Demir
Andreea |
Colegiul
Național „M. Kogălniceanu” |
IV |
43.5 |
|
43.5 |
|
|
|
27 |
Dănilă
Marius |
CNAE |
IV |
43.25 |
|
43.25 |
|
|
|
28 |
Moldoveanu
Gabriela |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
43 |
|
43 |
|
|
|
29 |
Mardare Andreea |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
IV |
42.75 |
|
42.75 |
|
|
|
30 |
Croitoru
Andrei Lucian |
Liceul
Teoretic Sf. Maria Galați |
IV |
41.25 |
|
41.25 |
|
|
|
31 |
Duţu Alexandra |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
41 |
|
41 |
|
|
|
32 |
Stoiculescu Iuliana
Georgiana |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
41 |
|
41 |
|
|
|
33 |
Jiglău Mihaela |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
39.75 |
|
39.75 |
|
|
|
34 |
Sava
Cornelia |
CNAE |
IV |
39.75 |
|
39.75 |
|
|
|
35 |
Vantu
Bianca |
Colegiul
Național „C.Negri” |
IV |
39.75 |
|
39.75 |
|
|
|
36 |
Sevastian
Dragoș Robert |
Liceul
Teoretic Sf. Maria Galați |
IV |
39 |
|
39 |
|
|
|
37 |
Carp
Diana |
Colegiul
Național „M. Kogălniceanu” |
IV |
38.75 |
|
38.75 |
|
|
|
38 |
Hâncu
Claudia |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
38 |
|
38 |
|
|
|
39 |
Bordiciuc Tamara |
Liceul
Teoretic Sf. Maria Galați |
IV |
34.5 |
|
34.5 |
|
|
|
40 |
Preda
Angela |
Liceul Teoretic
"Emil Racoviţă" |
IV |
34 |
|
34 |
|
|
|
41 |
Rusu
Lorena |
Liceul
Teoretic Sf. Maria Galați |
IV |
33.5 |
|
33.5 |
|
|
|
42 |
Frunză
Elena-Lăcrămioara |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
33.25 |
|
33.25 |
|
|
|
43 |
Bujor
Liliana |
Liceul
Teoretic Dunărea Galați |
IV |
31.5 |
|
31.5 |
|
|
|
44 |
Paraschiv
Bogdan |
Liceul
Teoretic Dunărea Galați |
IV |
31 |
|
31 |
|
|
|
45 |
Popa Luis Andreas |
Liceul Teoretic
„Mircea Eliade” |
IV |
30.75 |
|
30.75 |
|
|
|
46 |
Mândru Diana Cristina |
Liceul Teoretic
„Mircea Eliade” |
IV |
28.25 |
|
28.25 |
|
|
|
47 |
Bolocan Diana |
Colegiul Naţional „Alexandru
Ioan Cuza” |
IV |
ABS |
|
ABS |
|
|
|
48 |
Crihană
Paula |
CNAE |
IV |
ABS |
|
ABS |
|
|
|
49 |
Manoliu
Corina |
Colegiul
Naţional „Alexandru Ioan Cuza” |
IV |
ABS |
|
ABS |
|
|
|
50 |
Pațilea
Andreea |
Liceul
Tehnologic C. Conachi Pechea |
IV |
ABS |
|
ABS |
|
|
|
|
|
|
|
Inspector şcolar, |
|
Director, |
|
|
|
Prof. dr. Nicoleta Crînganu |
|
Prof.
Chifu Georgeta Pompilia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|