|
|
|
|
|
|
|
|
|
OLIMPIADA
DE LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ - ETAPA PE
LOCALITATE |
REZULTATE - CLASA A VIII-A |
|
|
|
Nr. crt |
Numele și prenumele elevului |
Clasa |
Unitatea de proveniență |
Profesor coordonator |
Punctaj |
punctaj contestaţii |
punctaj final |
observaţii |
1 |
Secuianu Denis |
VIII |
Şcoala Nr. 40 |
Ichim Oana |
120 |
|
120 |
calificat la etapa
judeţeană |
2 |
Palade Georgiana |
VIII |
Școala Gimnazială „Dan Barbilian” |
Azoiţei Valerica |
118 |
|
118 |
calificat la etapa
judeţeană |
3 |
Şerban Irina |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Onica Elena |
116 |
|
116 |
calificat la etapa
judeţeană |
4 |
Sîrbu Georgiana-Mihaela |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
Popa Cătălina |
116 |
|
116 |
calificat la etapa
judeţeană |
5 |
Radu Irina |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Roșca Mihaela |
115.5 |
|
115.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
6 |
Rogojină Alexandra |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Călin Liliana |
115.5 |
|
115.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
7 |
Vlad S. Teodora |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
114 |
|
114 |
calificat la etapa
judeţeană |
8 |
Grasun Arina |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Roșca Mihaela |
113.5 |
|
113.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
9 |
Pîrlog-Nini Teodora |
VIII |
Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare” |
Mihai Mihaela |
113.5 |
|
113.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
10 |
Lazăr C. Diana-Selena |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
Nistor Daniela |
113 |
|
113 |
calificat la etapa
judeţeană |
11 |
Petcu Iris |
VIII |
Colegiul Național „C. Negri” |
Popa Doinița |
112.5 |
|
112.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
12 |
Crăescu M. Mihaela-Miruna |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
111 |
|
111 |
calificat la etapa
judeţeană |
13 |
Dănăilă Ioana |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Ciubotaru Gabriela |
111 |
|
111 |
calificat la etapa
judeţeană |
14 |
Ilie C. Maria |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
111 |
|
111 |
calificat la etapa
judeţeană |
15 |
Mihnea Ana-Maria |
VIII |
Şcoala Nr. 40 |
Ichim Oana |
111 |
|
111 |
calificat la etapa
judeţeană |
16 |
Cazacu Miruna |
VIII |
Şcoala Nr. 25 |
Oprea Doina |
110.5 |
|
110.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
17 |
Ursu Eleni |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 29 |
Bejan Cristina |
110.5 |
|
110.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
18 |
Andrei E.M. Iarina |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
Nistor Daniela |
110 |
|
110 |
calificat la etapa
judeţeană |
19 |
Nistor Irena |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Călin Liliana |
109.5 |
|
109.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
20 |
Rotaru I. Alessandra |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
Popa Cătălina |
109 |
|
109 |
calificat la etapa
judeţeană |
21 |
Ciubucciu Andreea |
VIII |
Şcoala Nr. 25 |
Sîrbu Alina |
108.5 |
|
108.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
22 |
Ioniţa Mihaela |
VIII |
Şcoala Nr. 24 |
Moşescu A. |
108 |
|
108 |
calificat la etapa
judeţeană |
23 |
Guguilă Elena |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Călin Liliana |
107.5 |
|
107.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
24 |
Staicu Ioana |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
Nistor Daniela |
107.5 |
|
107.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
25 |
Gociu Diana |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Miron Costin, Galaţi |
Modiga Marilena |
107 |
|
107 |
calificat la etapa
judeţeană |
26 |
Tamaș Xenia |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
|
107 |
|
107 |
calificat la etapa
judeţeană |
27 |
Chirilov D. Sabina -
Ioana |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
105 |
|
105 |
calificat la etapa
judeţeană |
28 |
Spânu Andreea |
VIII |
Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare” |
Mihai Mihaela |
105 |
|
105 |
calificat la etapa
judeţeană |
29 |
Strînbei Maria |
VIII |
Școala Gimnazială „Dan Barbilian” |
Azoiţei Valerica |
104.5 |
|
104.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
30 |
Tudor Daniel |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 33 |
Sandu Ştefania |
104.5 |
|
104.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
31 |
Banea Claudiu-Cristian |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 29 |
Axente Gina |
104 |
|
104 |
calificat la etapa
judeţeană |
32 |
Bradea Andreea Alina |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 33 |
Sandu Ştefania |
104 |
|
104 |
calificat la etapa
judeţeană |
33 |
Ciobanu Alina |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 29 |
Axente Gina |
104 |
|
104 |
calificat la etapa
judeţeană |
34 |
Macovei Diana-Gabriela |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Onica Elena |
104 |
|
104 |
calificat la etapa
judeţeană |
35 |
Podaşcă Lucia |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 16 |
Sevastre Andreea Roxana |
104 |
|
104 |
calificat la etapa
judeţeană |
36 |
Ștefănescu Theodora |
VIII |
Colegiul Național „A.I.Cuza” |
Bobaru Virginia |
104 |
|
104 |
calificat la etapa
judeţeană |
37 |
Anghel Andreea |
VIII |
Şcoala Nr. 24 |
Moşescu A. |
102.5 |
|
102.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
38 |
Chipirliu D. Bianca-Maria |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
102 |
|
102 |
calificat la etapa
judeţeană |
39 |
Drujescu Bianca |
VIII |
Şcoala Nr. 1 |
Ciobanu Gabriela |
102 |
|
102 |
calificat la etapa
judeţeană |
40 |
Lazăr Ambra |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 22 |
Gaiu Florentina |
102 |
|
102 |
calificat la etapa
judeţeană |
41 |
Toader Iulia Aurora |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 29 |
Olimpia Niţă-Năstac |
102 |
|
102 |
calificat la etapa
judeţeană |
42 |
Bîra V. Anamaria - Sabina |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
101.5 |
|
101.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
43 |
Hurduc Ana-Maria |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 29 |
Olimpia Niţă-Năstac |
101 |
|
101 |
calificat la etapa
judeţeană |
44 |
Sărghe C. M. Alexandra |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Costianu Stana |
101 |
|
101 |
calificat la etapa
judeţeană |
45 |
Zaharia Larisa |
VIII |
Şcoala Nr. 24 |
Moşescu A. |
101 |
|
101 |
calificat la etapa
judeţeană |
46 |
Cristea Adrian |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Galaţi |
Costianu G. |
100.5 |
|
100.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
47 |
Duduţă Elena |
VIII |
Şcoala Nr. 40 |
Vicol Angela |
100.5 |
|
100.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
48 |
Ionescu
Giulia-Francesca |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Onica Elena |
100.5 |
|
100.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
49 |
Trifan N. Amalia |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 7 |
Pătraşcu Aurelia-Mihaela |
100.5 |
|
100.5 |
calificat la etapa
judeţeană |
50 |
Abadgeru A. Sabina |
VIII |
Colegiul
Naţional „Vasile Alecsandri” |
Nistor Daniela |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
51 |
Bănescu Cezar |
VIII |
Colegiul Național „C. Negri” |
Tofan Onorica |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
52 |
Basarabi G. Alina-Otilia |
VIII |
Școala Gimnazială „Sfinții Împărați” |
Toader Liliana |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
53 |
Constantinescu F. Ana-Delia |
VIII |
Școala Gimnazială „Sfinții Împărați” |
Toader Liliana |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
54 |
Forţu Denisa |
VIII |
Școala Gimnazială „Dan Barbilian” |
Bogos Georgiana |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
55 |
Iancu Ana-Maria |
VIII |
Şcoala Gimn. Nr. 2 |
Călin Liliana |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
56 |
Lazar Cosmin |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Miron Costin, Galaţi |
Modiga Marilena |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
57 |
Matei Alina |
VIII |
Şcoala „Mihail Sadoveanu” |
Scarlat Jane-Mary |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
58 |
Papatraian Bianca |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 28 |
Ciubotaru Gabriela |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
59 |
Sălcianu Simona |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Sfântul Grigorie Teologul” |
Deaconescu Mihaela |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
60 |
Samoilă Cristina Mădălina |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 33 |
Cohal Carmen |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
61 |
Sarchizian Delia |
VIII |
Şcoala Nr. 25 |
Oprea Doina |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
62 |
Sirbu Diana |
VIII |
Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare” |
|
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
63 |
Stan Maria-Teodora |
VIII |
Liceul Teoretic „Dunărea” |
Piticari Ramona |
100 |
|
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
64 |
Tofan Flavia Ioana |
VIII |
Colegiul Național „C. Negri” |
Tofan Onorica |
84 |
100 |
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
65 |
Vrabie Maria |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 29 |
Bejan Cristina |
94 |
100 |
100 |
calificat la etapa
judeţeană |
66 |
Moisa Mihaela |
VIII |
Școala Gimn. Nr. 10 |
Stoian Florentina |
93 |
|
93 |
|
67 |
Dudău Valentina |
VIII |
Școala Gimnazială „Sfinții Împărați” |
|
92.5 |
|
92.5 |
|
68 |
Trofin Alexandra |
VIII |
Școala
Gimnazială Nr. 5 |
Ștefănescu Adriana |
92 |
|
92 |
|
69 |
Coropcianu Ioana |
VIII |
Școala
Gimnazială Nr. 5 |
Ștefănescu Adriana |
91.5 |
|
91.5 |
|
70 |
Vîrtosu Marina |
VIII |
Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” |
Corcăcel Elena |
90.5 |
|
90.5 |
|
71 |
Vîrtosu Silvia |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 22 |
Antofi Marian |
90 |
|
90 |
|
72 |
Dumitrașcu Cosmina |
VIII |
Școala Gimnazială „Grigore Moisil”, |
Chicioroagă Gheorghe |
89.5 |
|
89.5 |
|
73 |
Preda Agnes |
VIII |
Şcoala Nr. 40 |
Vicol Angela |
89 |
|
89 |
|
74 |
Roşca George |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Galaţi |
Costianu G. |
89 |
|
89 |
|
75 |
Bîrlea Camelia |
VIII |
Școala Gimnazială „Grigore Moisil”, |
Chicioroagă Gheorghe |
88.5 |
|
88.5 |
|
76 |
Cristea Cosmina |
VIII |
Şcoala Nr. 1 |
Ciobanu Gabriela |
88.5 |
|
88.5 |
|
77 |
Cristea Teodora |
VIII |
Școala Gimn. Nr. 10 |
Stoian Florentina |
88.5 |
|
88.5 |
|
78 |
Mihai Geanina |
VIII |
Școala
Gimnazială Nr. 5 |
Ștefănescu Adriana |
88.5 |
|
88.5 |
|
79 |
Bălin G. Miruna |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 7 |
Glavaschi Romica |
88 |
|
88 |
|
80 |
Ceapa Maria |
VIII |
Liceul Teoretic „Dunărea” |
Piticari Ramona |
88 |
|
88 |
|
81 |
Hamza Diana |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 17 |
Cărăuşu Nicoleta |
88 |
|
88 |
|
82 |
Morărescu Andreea |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 17 |
|
87.5 |
|
87.5 |
|
83 |
Bulgaru Cătălina |
VIII |
Şcoala „Mihail Sadoveanu” |
Scarlat Jane-Mary |
87 |
|
87 |
|
84 |
Florea Ana-Maria |
VIII |
Școala Gimnaziala Nr. 19 „Ludovic Cosma” |
Iancu Corina |
87 |
|
87 |
|
85 |
Caranfil M. Iulia |
VIII |
Școala Gimnazială nr. 20 |
Harnagea Simona |
86.5 |
|
86.5 |
|
86 |
Popa V. Danut |
VIII |
Școala Gimnazială nr. 20 |
Harnagea Simona |
86 |
|
86 |
|
87 |
Meleaca Veronica |
VIII |
Şcoala Nr. 24 |
Moşescu A. |
85.5 |
90 |
85,5 |
|
88 |
Petre Iasmina |
VIII |
Școala Gimnazială Nr. 22 |
Antofi Marian |
84.5 |
|
84.5 |
|
89 |
Iorga Lorena |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Sfântul Grigorie Teologul” |
Deaconescu Mihaela |
84 |
|
84 |
|
90 |
Bandrabur Alexandru |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Galaţi |
Costianu G. |
81.5 |
|
81.5 |
|
91 |
Aurică D. Narcis - Alexandru |
VIII |
Şcoala Gimnazială Nr. 3 |
Neacşu Simona - Mara |
81 |
|
81 |
|
92 |
Rîpiceanu Luana |
VIII |
Școala Gimnazială „Dan Barbilian” |
Azoiţei Valerica |
77 |
82 |
77 |
|
93 |
Gagiu Roxana |
VIII |
Școala Nr. 18 |
Soare Simona |
76 |
|
76 |
|
94 |
Grigoraş Diana |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Sfântul Grigorie Teologul” |
Tudorie Maricica |
63.5 |
|
63.5 |
|
95 |
Florea Oana |
VIII |
Școala Gimnaziala Nr. 19 „Ludovic Cosma” |
Iancu Corina |
63 |
|
63 |
|
96 |
Andrei Anamaria |
VIII |
Școala Nr. 31 |
Popescu Mirela |
absent |
|
absent |
|
97 |
Bălăuţă Eduard |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Galaţi |
Acatrinei M.O. |
absent |
|
absent |
|
98 |
Bosna Edward |
VIII |
Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Galaţi |
Acatrinei M.O. |
absent |
|
absent |
|
99 |
Stan Ana Maria Beatrice |
VIII |
Școala Nr. 18 |
Soare Simona |
absent |
|
absent |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
COMISIA JUDEȚEANĂ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|