GRAFICUL OLIMPIADELOR ŞI CONCURSURILOR ŞCOLARE -GALAŢI | ||||||||||
AN ŞCOLAR 2013-2014 | ||||||||||
DISCIPLINA | CONCURSUL | ETAPA LOCALĂ | ETAPA JUDEŢEANĂ | ETAPA NAŢIONALĂ | ||||||
DATA | LOCUL DE DESFĂŞURARE | DATA | LOCUL DE DESFĂŞURARE | DATA | LOCALITATE / JUDET | |||||
ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR | CONCURS NAŢIONAL DE LIMBĂ ŞI COMUNICARE „comunicare.ortografie.ro” MEN (aprobare nr. 24336/ 08.01.2014) și Fundația „InteligenT”, în categoria concursurilor naționale | februarie- 2014 | la nivelul unității școlare, TEST PRELIMINAR | 09.04. 2014 ora 10:00 | GALAŢI: COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE" ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.18, 22, 25, 28, 29 ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DAN BARBILIAN" TECUCI : ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA DOAMNA", ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE STURDZA", ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU IORDAN" 11 | |||||
”Fii Inteligent la Matematică”, cls. II-IV, parteneri: MEN (aprobare nr. 24336/ 08.01.2014) și Fundația „InteligenT”, în categoria concursurilor naționale | februarie- 2014 | la nivelul unității școlare, TEST PRELIMINAR | 07.04. 2014, ora 10:00 | GALAŢI: COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" ŞCOALA GIMNAZIAL Ă "MIHAIL SADOVEANU" ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE" ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.18, 22, 25, 28, 29, ŞCOALA GIMNAZIALĂ"DAN BARBILIAN" TECUCI : ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA DOAMNA", ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE STURDZA", ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU IORDAN"11 | ||||||
„Micii exploratori”, cls 0-IV”, parteneri: MEN (aprobare nr. 24336/ 08.01.2014) și Fundația „InteligenT”, în categoria concursurilor naționale | 16.05. 2014, ora 14:00 | COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI",GALAŢI | ||||||||
BIOLOGIE | Olimpiada de biologie | 10.02. 2014 ora 15.00 | În fiecare unitate de învățământ | 01.03. 2014 ora 10:00 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3, GALAŢI | 06-11.04.2014 | DROBETA TURNU SEVERIN, JUD. MEHEDINŢI | |||
Concurs Educaţia pentru sănătate | 07-11.04.2013 | unități școlare | 2014 mai | CONSTANŢA | ||||||
Concursul "Sanitarii Pricepuţi" | aprilie-mai 2014 ora 9.00 | conform planificării | mai-iunie 2014 ora 9:00 | COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI" , GALAŢI | 2014 iulie | POIANA PINULUI, JUD. BUZĂU | ||||
Concursul de Proiecte de Mediu | 05.05. 2014 ora 14:00 | INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN, GALAŢI | iulie-august 2014 | MUNCEL, JUD. IAŞI | ||||||
Sesiunea de comunicări ştiinţifice ale elevilor de liceu-disciplina Biologie | 15.03. 2014, ora 14 | INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN, GALAŢI | 08-11.05.2014 | CRAIOVA, JUD. DOLJ | ||||||
CHIMIE | Olimpiada de Chimie | ianurie 2014 | În fiecare unitate de învățământ | 22.02.2014 ora 9:30 | LICEUL TEORETIC "DUNĂREA" GALAŢI | 7 -13.04.2014 | IAŞI | |||
Sesiune naţională de comunicări ştiinţifice pentru elevii din clasele liceale „Chimia- prieten sau duşman?” | martie 2014 | În fiecare unitate de învățământ | 05.04.2014, ora 9 | COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" GALAŢI | 16-17.05.2014 | BUFTEA | ||||
CONCURSUL DE CHIMIE „PETRU PONI” (cls. IX-XII, filiera tehnologică) | 15.03.2014, ora 9:30 | COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" GALAŢI | 8-11.05.2014 | CRAIOVA, JUD. DOLJ | ||||||
CONCURSUL DE CHIMIE „RALUCA RÎPAN” (clasa a VII-a) | 26 aprilie 2014 | În fiecare unitate de învățământ | 17.05.2014, ora 9 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DAN BARBILIAN" GALAŢI | 12-15.06.2014 | ORADEA | ||||
GEOGRAFIE | Olimpiada de Geografie - clasele VIII-XII | 15.02.2014 ora 10 | ŞCOALA
GIMNAZIALĂ NR.28 GALAȚI
COLEGIUL NAŢIONAL "SPIRU HARET" TECUCI |
15.03.2014, ora 10 | LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CĂI FERATE, GALAŢI | 06-12.04.2014 | BACĂU | |||
Concursul Național de Geografie Terra - clasele V-VII | ianuarie - februarie | În fiecare unitate de învățământ | 29.03.2014, ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.28
GALAŢI COLEGIUL NAȚIONAL "SPIRU HARET", TECUCI |
26.04.2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.28 GALAŢI | ||||
Sesiune naţională de comunicări ştiinţifice pentru elevii din clasele liceale | martie - aprilie | În fiecare unitate de învățământ | 22.05.2014, ora 14 | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ" , GALAŢI | iul.14 | SINAIA, JUD. PRAHOVA | ||||
LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ | Olimpiada - Limba şi literatura română | 26.01.2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" | 22.02. 2014, ora 10 | COLEGIUL TEHNIC DE ALIMENTAŢIE ŞI TURISM "DUMITRU MOŢOC" | 09-12.04.2014 (gimnaziu), 09-13.04.2014 (liceu) | CĂLIMĂNEŞTI, jud. VÂLCEA-gimnaziu TIMIŞOARA, jud. TIMIŞ-liceu |
|||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE
LINGVISTICĂ (clasele V – VI)
Secţiunea de antrenament„ ±POEZIE"( V-VI) |
23.11.2013 ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE", GALAŢI | 25-27.04. 2014 | FOCŞANI, JUD. VRANCEA | ||||||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LINGVISTICĂ (clasele VII – VIII) Secțiunea de exercițiu (cls.VII-VIII) | 23.11.2013 ora 10 | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ" | 31.01-02.02.2014 | BUCUREŞTI | ||||||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LINGVISTICĂ (clasele IX – XII) Secțiunea de performanță (cls.IX-XII) | ||||||||||
OLIMPIADA „LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ” (cls.V-XII) | 07.12.2013 ora 10 | COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" | 03-06.04.2014 | BISTRIŢA, JUD. BISTRIŢA NĂSĂUD | ||||||
Limba latină - olimpiada | ian.2014 | 23.02.2014 | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA", GALAŢI | 06-08.04.2014 | PITEŞTI, JUD. ARGEŞ | |||||
OLIMPIADA PENTRU ELEVII DIN MEDIUL RURAL „UNIVERSUL CUNOAŞTERII PRIN LECTURĂ” (cls.V-VIII) | februarie 2014 | selecţie pe bază de portofolii | 30.05-01.06.2014 | SUCEVENI, JUD. GALAŢI | ||||||
DISCIPLINE TEHNICE | Olimpiada la Educaţie tehnologică- probă scrisă - Tecuci | 15.02.
2014 ora 9.00 |
LICEUL TEHNOLOGIC ”O. CALEDONIU” TECUCI | 22.02.
2014, ora 10 |
COLEGIUL TEHNIC " AUREL VLAICU", GALAŢI | 2014 aprilie | ||||
Olimpiada la Educaţie tehnologică- probă scrisă - Galaţi | 15.02.
2014 ora 9.00 |
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 GALAȚI | 2014 aprilie | |||||||
Olimpiada la Educaţie tehnologică - probă practică | 1.03
2014, ora 10 |
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 22 GALAȚI | ||||||||
Olimpiada la discipline din aria curriculară tehnologii – proba scrisă | februarie 2014 | conform graficului din școli | 22.02.2014,
ora 10 |
COLEGIUL TEHNIC " AUREL VLAICU", GALAŢI | 2014 aprilie | |||||
Olimpiada la discipline din aria curriculară tehnologii – proba practică | februarie 2014 | conform graficului din școli | 1.03.
2014, ora 10 |
conform repartizării inspectorului de specialitate | 2014 aprilie | |||||
ARTE | Arte vizuale, arhitectură şi istoria artelor(cls. XI-XII) | 03-06.03.2014 | LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN" GALAŢI | 2014, aprilie | SLATINA, JUD. OLT | |||||
Muzică | 20 - 21.03.2014 | LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN" GALAŢI (cls. IX-XII) | 2014, aprilie | BAIA MARE (cls. IX-XII) | ||||||
14 - 15.02.2014 | LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN" GALAŢI | 06 - 08.03.2014 | LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN" GALAŢI (cls. VII-VIII) | 2014, aprilie | GIURGIU (cls.III-VIII) | |||||
Concursul International de Interpretare "Miniatura Romantică" | 22-24.05.2014 | GALAŢI | ||||||||
Concursul Internaţional de Arte
Plastice"Camil Ressu" |
MAI 2014 | GALAŢI | ||||||||
Olimpiada naţională de coregrafie(VII-XII) | 07.03.2014 | GALATI - TEATRUL MUZICAL | 2014, aprilie | CONSTANŢA | ||||||
Olimpiada naţională -Arta actorului | 13.03.2014 | GALATI - TEATRUL MUZICAL | 2014, aprilie | SF. GHEORGHE, JUD.COVASNA | ||||||
Olimpiada zonală de coruri | 14 - 16.03.2014 | IAŞI | ||||||||
MATEMATICA | Olimpiada de matematică clasele VII-XII | 23.02.2014 ora 9:00 | COLEGIUL TEHNIC "RADU NEGRU" COLEGIUL NAŢIONAL "CALISTRAT HOGAŞ", TECUCI ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" , TG. BUJOR În fiecare unitate şcolară gimnazială din mediul rural | 8.03.2014 ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29, GALAŢI | 07-11.04.2014 | CLUJ NAPOCA | |||
Olimpiada de matematică clasele V-VI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29, GALAŢI | 07-11.04.2014 | TURDA, JUD. CLUJ | |||||||
Concursul interjudeţean de matematică "Cristian Calude" | 19.10.2013 (IV-VI) 26.10.2013 (VII-XII) | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | ||||||||
Concursul naţional de matematică aplicată “Adolf Haimovici” (clasele IX-XII M2) | 8.03.2014, ora 10:00 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29, GALAŢI | 12-14.04.2014 | IAŞI | ||||||
LIMBI STRĂINE | Olimpiada de Limba engleză | 16.02.2014 ora 13 | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" GALAŢI | 01.03.2014 și 08.03.2014 | LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CĂI FERATE | 07-11.04.2014 | BRĂILA | |||
Olimpiada de Limba franceză | 22.02. 2014 ora 10 | COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" | 15.03.2014 Proba A (probă scrisă)cls. V-XII | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 07-11.04.2014 | TG. MUREŞ, JUD. MUREŞ | ||||
22.03.2014 Proba B (probă orală)cls. XI-XII | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | |||||||||
Olimpiada de Limba italiană | 15.03.2014 Proba A (probă scrisă)cls. V-XII | COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 07-11.04.2014 | TG. MUREŞ, JUD. MUREŞ | ||||||
22.03.2014 Proba B (probă orală)cls. XI-XII | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | |||||||||
Olimpiada de Limba germană | 25.01.2014 ora 9 | COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 22.02.2014 ora 10 | COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" | 03-09.04.2014 | GALAŢI | ||||
Olimpiada de Limba neoelenă | 01.03.2014 | COMUNITATEA ELENĂ GALAŢI | 28-30.03.2014 | BUCUREŞTI | ||||||
ISTORIE -SOCIO-UMANE | Olimpiada de Istorie | 15.02.2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IULIA HAŞDEU" GALAŢI/ COLEGIUL NAŢIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | 08.03 2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IULIA HAŞDEU" GALAŢI | 7-11 04.2014 | BAIA MARE | |||
Olimpiada de Socio-Umane | 15 01_15 02. 2014 | În fiecare unitate de învățământ | 01. 03. 2014 ora 10 | LICEUL TEORETIC "DUNAREA" GALAŢI | 07- 11 04 2014 | TIMIŞOARA | ||||
Concursul şcolar interdisciplinar" Memoria Holocaustului" | În fiecare unitate de învățământ | 21. 05. 2014 | ŞCOALA
GIMNAZIALĂ NR.7, GALAŢI |
28-31 07.2014, | SURDUC, JUD. TIMIŞ | |||||
Concursul şcolar interdisciplinar"Istorie şi societate în dimensiune virtuală" | dec. 2013 | În fiecare unitate de învățământ | 19 02 2014 | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" , GALAŢI | GALATI | |||||
Concursul interdisciplinar "Cultură şi civilizaţie în România" | dec. 2013 | În fiecare unitate de învățământ | 14 03 2014 | COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA "ELENA DOAMNA", GALAŢI | 2-5 06. 2014 | BUCUREŞTI | ||||
Sesiunea de comunicări ştiinţifice şi referate ale elevilor din clasele terminale | 14.05.2014 | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" , GALAŢI | 15- 18 07 2014 | AMARA, JUD. IALOMIŢA | ||||||
Concursul şcolar interdisciplinar "Democraţie şi toleranţă" | febr. 2014 | În fiecare unitate de învățământ | 17 05 2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN", GALAŢI | 28-31 07 2014 | ORADEA | ||||
OLIMPIADE INTERDISCIPLINARE ŞI TRANSDISCIPLINARE | OLIMPIADA DE ŞTIINŢE PENTRU JUNIORI | 24.05.2014 | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", GALAŢI | 04-08.08.2014 | TÂRGOVIŞTE, JUD. DÂMBOVIŢA | |||||
CONCURSUL DE FIZICĂ şi CHIMIE PENTRU ŞCOLILE DIN ÎNVĂŢĂMÂNTUL RURAL „IMPULS PERPETUUM”(clasele VI-VIII) | 31.05.2014 ora 10 | ŞCOALA
GIMNAZIALĂ NR.1 comuna INDEPENDENTA |
10-14.08.2014 | TULCEA | ||||||
CONCURS INTERDISCIPLINAR ”STELELE ŞTIINŢEI” | 11.04.2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.28 , COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" , GALAŢI | ||||||||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ „ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI” | ianuarie - februarie | În fiecare unitate de învățământ | 08.03.2014 ora 10 | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ" GALAŢI | 13-17.04.2014 | FOCŞANI, JUD. VRANCEA | ||||
FIZICĂ | OLIMPIADA DE FIZICĂ | febr.2014 | În fiecare unitate de învățământ | 15.02.2014 ora 10 | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE", GALAŢI | 06-10.04.2014 | CLUJ NAPOCA | |||
OLIMPIADA DE ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ | febr.2014 | În fiecare unitate de învățământ | 15.03.2014 ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.5 GALAŢI | 12-16.04.2014 | BRAŞOV | ||||
CONCURS DE FIZICĂ ”MIRCEA AMARINEI” | 18-19.01.2014 | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | ||||||||
INFORMATICĂ | Olimpiada de informatică | 16.02. 2014, ora 9:00 | COLEGIUL NAŢIONAL "Vasile Alecsandri", LICEUL TEORETIC "DUNĂREA" GALAŢI | 01.03.2014, ora 9 | COLEGIUL NAŢIONAL "Mihail Kogalniceanu", GALAŢI | 04.04-09.04.2014 liceu 10.04-14.04.2013 gimnaziu | PITEŞTI, JUD. ARGEŞ-liceu SLOBOZIA, JUD. IALOMIŢA-gimnaziu | |||
Concursul Visual Contest | 26.03.2014 | COLEGIUL TEHNIC "RADU NEGRU", GALAŢI | ||||||||
Olimpiada de Tehnologia Informației | 26.04.2014 | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | 15-18.05.2014 | SATU MARE | ||||||
RELIGIE | Olimpiada de religie(Cultul Ortodox) | 25.01.2014 | ŞCOALA
GIMNAZIALĂ "SFÂNTUL GRIGORIE TEOLOGUL"GALAŢI ȘCOALA
GIMNAZIALĂ "IORGU IORDAN",
TECUCI
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU RAREŞ" comuna FRUMUŞITA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 comuna SLOBOZIA CONACHI |
01.03.2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, GALAŢI | 07-11.04.2014 | SLATINA, JUD. OLT | |||
Olimpiada de religie(seminarii şi licee teologice) | 01.03.2014 | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", GALAŢI | 23-26.04.2014 | ALBA IULIA | ||||||
Concurs de religie '' Sfântul Apostol Andrei'' | noiembrie, 2013 | în fiecare unitate gimnazială+ liceu din municipiul GALAŢI | ||||||||
Concursul interjudeţean de miniproiecte ,,Copilul învaţă iubirea lui Hristos”(Judeţele Galaţi -Brăila) | 19-23.03. 2014 | ARHIEPISCOPIA "DUNĂRII DE JOS" GALAŢI | mai, 2014 | BUCUREȘTI | ||||||
Concursul de iconografie ,, Crucea Sfântului Andrei” | 27-29.11. 2013 | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", GALAŢI | GALATI | |||||||
Concursul de icoane din Duminica Ortodoxiei | 9.03.2014 | În fiecare unitate de învățământ | iunie, 2014 | BUCUREȘTI | ||||||
Concursul interdisciplinar "Cultură şi civilizaţie în România" | dec. 2013 | În fiecare unitate de învățământ | 14.03.2014 | COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ "ELENA DOAMNA", GALAŢI | 02-05.06.2014 | BUCUREȘTI | ||||
LIMBA RROMANI | Olimpiada de limba rromani | 26.02.2014 ora 10 | În fiecare unitate de învățământ | 19.03.2014, ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA CUZA" GALAŢI | GALATI | ||||
Concursul "Diversitatea- o şansă în plus pentru viitor" | 30.04.2014, ora 10 | CASA DE CULTURĂ "ION PETROVICI" TECUCI | GALATI | |||||||
ISTORIA ŞI TRADIŢIILE RROMILOR | Concurs "Istoria şi tradiţiile rromilor" | 26.02.2014 ora 10 | În fiecare unitate de învățământ | 19.03.2014, ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA CUZA" GALAŢI | GALATI | ||||
STRATEGIA NAŢIONALĂ DE ACŢIUNE COMUNITARĂ | Concurs de dans popular şi tematic | etapa judeţeană-30. 03. 2014 ora 10/faza regională- 02.05.2014 ora 10 | ŞCOALA SPECIALĂ GIMNAZIALĂ "C-TIN PUFAN" GALAŢI | BRĂILA | ||||||
ED. FIZICĂ | FOTBAL CLASELE I –IV BĂIEŢI | 21-22 02 2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "STEFAN CEL MARE" GALAŢI, COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | mai.14 | Etapa zonală Brăila | |||||
FOTBAL CLASELE I-IV (fete) urban, |
26 02. 2014 ora 9 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "STEFAN CEL MARE" GALAŢI, | mai, 2014 | Etapa zonală Tulcea | ||||||
RUGBY TAG clasele I - IV(fete,
băieţi) |
27-28.02 2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "PETRE ŢUŢEA", GALAŢI | mai, 2014 | Etapa zonală Galaţi | ||||||
FOTBAL CLASELE V –VIII BĂIEŢI(urban) | 17-21 02. 2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "STEFAN CEL MARE" GALAŢI, COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | martie, 2014 | Etapa zonală Brăila | ||||||
FOTBAL CLASELE V –VIII BĂIEŢI(rural) | 17 - 21. 02. 2014 | LICEUL TEHNOLOGIC "HORTENSIA PAPADAT BENGESCU" comuna IVEŞTI | martie, 2014 | Etapa zonală Brăila | ||||||
FOTBAL CLASELE V –VIII FETE | 17-21. 02. 2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE", GALAŢI | martie, 2014 | Etapa zonală Constanţa | ||||||
HANDBAL CLASELE V-VIII |
20-22.02. 2014(fete) mediul urban | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3, GALAŢI | martie, 2014 | Etapa zonală Tulcea | ||||||
11–12.02. 2014(băieţi) mediul urban | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3, GALAŢI | martie, 2014 | Etapa zonală Buzău | |||||||
BASCHET
CLASELE
V-VIII |
fete | 19.-21.03.2014 | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | aprilie, 2014 | Etapa zonală Tulcea | |||||
băieţi | 19 – 21 03 2014 | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | aprilie, 2014 | Etapa zonală Vrancea | ||||||
VOLEI CLASELE V-VIII |
03-05.02.2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE", GALAŢI | aprilie, 2013 | Etapa zonală Tulcea | ||||||
03-05.02.2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE", GALAŢI | martie, 2014 | Etapa zonală Constanţa | |||||||
CROS CLASELE V-VIII | 26.03.2014 | FALEZA DUNĂRII, GALAŢI | ||||||||
RUGBY TAG V-VIII | 06-08.03.2014 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "PETRE TUTEA" GALAŢI | martie, 2014 | Etapa zonală Vrancea | ||||||
FOTBAL CLASELE IX –XII BĂIEŢI(urban) | 21- 29.03.2014 | COLEGIUL TEHNIC " AUREL VLAICU", GALAŢI, COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | mai, 2014 | Etapa zonală Vrancea | ||||||
HANDBAL
CLASELE IX-XII |
10-15.02.2014 (băieţi) | CSS
GALAŢI, CSS
TECUCI |
martie, 2014 | Etapa zonală Vrancea | ||||||
05-12.02. 2014 (fete) | CSS
GALAŢI, CSS
TECUCI |
martie, 2014 | Etapa zonală Vrancea | |||||||
BASCHET
CLASELE
IX-XII |
băieţi | 20 - 22 02. 2014 (fete) | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | aprilie, 2014 | Etapa zonală Vrancea | |||||
fete | 20- 22 02. 2014 (băieţi) | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | aprilie, 2014 | Etapa zonală Galaţi | ||||||
VOLEI CLASELE
IX-XII |
26-28.02. 2014(fete) | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" GALAŢI | aprilie, 2014 | Etapa zonală Buzău | ||||||
26-28. 02. 2014(băieţi) | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" GALAŢI | aprilie, 2014 | Etapa zonală Vrancea | |||||||
CROS CLASELE IX-XII(fete, băieţi) | 26 03. 2014 ora 9 | FALEZA DUNĂRII, GALAŢI | GALATI | |||||||
TENIS DE MASĂ CLASELE IX-XII(fete, băieţi) | 27-29.03.2014 | COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA", GALAŢI | apr.14 | etapa zonală Constanţa | ||||||
RUGBY IN 7( băieţi) | 20-22.03.2014 | COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA", GALAŢI | apr.14 | Etapa zonală Galaţi | ||||||
PROGRAME COMUNITARE ŞI PROIECTE DE INTEGRARE EUROPEANĂ POSTADERARE | Concursul naţional "MADE FOR EUROPE" | – | – | martie, 2014 | CASA CORPULUI DIDACTIC GALATI | aprilie, 2014 | BRAŞOV | |||