GRAFICUL OLIMPIADELOR ŞI CONCURSURILOR ŞCOLARE -GALAŢI | |||||||||||
AN ŞCOLAR 2012-2013 | |||||||||||
DISCIPLINA | CONCURSUL | ETAPA LOCALĂ | ETAPA JUDEŢEANĂ | ETAPA NAŢIONALĂ | |||||||
DATA/ORA | LOCUL DE DESFĂŞURARE | DATA | ORA | LOCALITATEA | LOCUL DE DESFĂŞURARE | DATA | LOCALITATE/JUDET | ||||
ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR | 02.04.2013 | 10.00 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" | |||||||
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" | |||||||||||
”Comunicare.Ortografie.ro”, | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" | ||||||||||
cls.II-IV,parteneri MECTS și | februarie - | TEST PRELIMINAR | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE" | ||||||||
Fundația „InteligenT”, | 15 martie | la nivelul unității | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.18, 22, 25, 28, 29, | ||||||||
în categoria concursurilor naționale | 2013 | școlare | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DAN BARBILIAN" | ||||||||
TECUCI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA DOAMNA", | ||||||||||
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE STURDZA", | |||||||||||
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU IORDAN" 11 | |||||||||||
09.04.2013 | 10.00 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" | ||||||||
ŞCOALA GIMNAZIAL Ă "MIHAIL SADOVEANU" | |||||||||||
”Fii Inteligent la Matematică” | februarie - | TEST PRELIMINAR | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" | ||||||||
cls. II-IV | 15 martie | la nivelul unității | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE" | ||||||||
2013 | școlare | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.18, 22, 25, 28, 29, | |||||||||
MECTS și Fundația „InteligenT” | ŞCOALA GIMNAZIALĂ"DAN BARBILIAN" | ||||||||||
în categoria concursurilor naționale | TECUCI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA DOAMNA" | |||||||||
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE STURDZA" | |||||||||||
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU IORDAN" 11 | |||||||||||
„Micii exploratori”, cls 0-IV | nu e cazul | nu e cazul | 09.05.2013 | 14.00 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" | |||||
BIOLOGIE | OLIMPIADA DE BIOLOGIE | 15.02. 2013 | unităţi şcolare | 02.03.2013 | 10.00 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 | 31.03 - 05.04.2013 | Cluj Napoca/Cluj | ||
ora 15,00 | |||||||||||
OLIMPIADA DE ŞTIINŢE PENTRU JUNIORI | 18.05.2013 | 10.00 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI" | 22-26.07.2013 | Zalău/Salaj | |||||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ | 09.03.2013 | 10.00 | GALATI | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ" | 08-13.04.2013 | București | |||||
„ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI” | |||||||||||
EDUCAȚIE PENTRU SĂNĂTATE | 5.04.2013 | 10.00 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29 | 2013 mai | CONSTANȚA | |||||
CONCURSUL SANITARII PRICEPUTI | aprilie-mai 2013, ora 9,00 | conform planificării | mai-iunie 2013 | 9.00 | COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI" | 2013 iulie | POIANA PINULUI BUZAU | ||||
CONCURSUL DE PROIECTE DE MEDIU | 1.05.2013 | 14.00 | GALATI | INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN | iulie-august 2013 | MUNCESTI / IASI | |||||
Sesiunea de comunicări ştiinţifice şi referate ale elevilor de liceu-Biologie | 15.03.2013 | 14.00 | GALATI | INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN | 11-14.2013 | ILFOV | |||||
CHIMIE | OLIMPIADA DE CHIMIE | 02.02.2013 | În fiecare unitate de învățământ | 23.02.2013 | 10.00 | GALATI | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA" GALAŢI | 31.03 -06.04.2013 | PIATRA NEAMȚ | ||
„CHIMIA- PRIETEN SAU DUȘMAN?” | 23.03.2013 | În fiecare unitate de învățământ | 20.04.2013 | 9.00 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "MIHAIL KOGĂLNICEANU" GALAŢI | 10-11.05.2013 | ||||
Sesiune naţională de comunicări ştiinţifice pentru elevii din clasele liceale | GALATI | ||||||||||
CONCURSUL DE CHIMIE „PETRU PONI” | 27.04.2013 | 10.00 | GALATI | COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" GALAŢI | 16-19.05.2013 | PLOIEȘTI / PRAHOVA | |||||
(cls. IX-XII, filiera tehnologică) | GALATI | ||||||||||
CONCURSUL DE CHIMIE „RALUCA RÎPAN” | 27.04.2013 | În fiecare unitate de învățământ | 11.05.2013 | 9.00 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DAN BARBILIAN" GALAŢI | 07-10.06.2013 | IAȘI | |||
(clasa a VII-a) | GALATI | ||||||||||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ | 09.03.2013 | 10.00 | GALATI | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ" GALAŢI | 08-13.04.2013 | BUCUREȘTI | |||||
„ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI” | GALATI | ||||||||||
OLIMPIADA DE ŞTIINŢE PENTRU JUNIORI | 18.05.2013 | 10.00 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI" GALAŢI | 22-26.07.2013 | ZALĂU / SĂLAJ | |||||
Concursul de fizică şi chimie | 25.05.2013 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 INDEPENDENŢA | 5-9.08.2013 | MIERCUREA CIUC | ||||||
Impuls Perpetuu | GALATI | ||||||||||
GEOGRAFIE | Olimpiada de Geografie - clasele VIII-XII | 16.02.2013, ora 10 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ
NR.28 |
02.03.2013 | 10.00 | GALATI | LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CĂI FERATE | 01-07.04.2013 | TÎRGU JIU / GORJ | ||
COLEGIUL NAŢIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | |||||||||||
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE TERRA | ianuarie - februarie 2013 | În fiecare unitate de învățământ | 23.03.2013 | 10.00 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.28
GALAŢI |
27.04.2013 | Şcoala Gimnazială nr.28 GALAŢI | |||
clasele V-VII | TECUCI | COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | |||||||||
Sesiune naţională de comunicări ştiinţifice pentru elevii din clasele liceale | martie - aprilie | În fiecare unitate de învățământ | 23.05.2013 | 14.00 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ" | 22-26.07.2013 | Galați | |||
OLIMPIADA NAŢIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ „ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI” | ianuarie - februarie | În fiecare unitate de învățământ | 09.03.2013 | 10.00 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVIŢĂ", GALAŢI | 08-13.04.2013 | București | |||
LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ | Olimpiada - Limba şi literatura română | 02.02.2013, ora 10:00 | COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA", GALAŢI | 23.02.2013 | 10.00 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" GALAŢI | ||||
LICEUL TEHNOLOGIC "OVID CALEDONIU", TECUCI, | 02-06.04.2013 (gimnaziu) | IAȘI - gimnaziu | |||||||||
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" , TG. BUJOR | 31.03-05.04.2013 (liceu) | CONSTANȚA - liceu | |||||||||
UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT DIN COMUNE | |||||||||||
Concursul
Interdisciplinar„ ±POEZIE"( V-VI) |
20.04.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE", GALAŢI | 24-26.05. 2013 | FOCȘANI / VRANCEA | |||||
Concursul Interdisciplinar "Cultură şi spiritualitate românească" | 02.03.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.33, GALAŢI | 11-13.05 2013 | PUTNA / SUCEAVA | |||||
Concursul de lectură şi interpretare transcurriculară "Ionel Teodoreanu" | 9.03.2013 | GALAȚI | selecţie pe baza rezultatelor de la olimpiadă | 17-20.05. 2013 | IAȘI | ||||||
Limba latină - olimpiada | 24.02.2013 | 10.00 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA", GALAŢI | 30.03-02.04.2013 | BOTOȘANI | |||||
Limba latină - concursul "Ovidianum" | 2 .03. 2013 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA", GALAŢI | mai 2013 | CONSTANȚA | ||||||
Limba latină, limbi romanice, limba română - "Lumea romanică" | 2 .03. 2013 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA", GALAŢI | mai 2013 | TG. MUREȘ | ||||||
Limba şi literatura română-concursul de interpretare critică şi jurnalism"Mihail Iordache" | GALAȚI | concurs de bază de portofolii | mai 2013 | SUCEAVA | |||||||
Concursul Naţional Interdisciplinar "Universul cunoaşterii" | 27.04.2013 | GALAȚI | selecţie pe bază de portofolii | 01- 03.06.2013 | SUCEVENI, GALAȚI | ||||||
Olimpiada Naţională de Lingvistică | GALAȚI | 30.03-1.04.2013 | BUCUREȘTI | ||||||||
DISCIPLINE TEHNICE | Olimpiada la Educaţie tehnologică- probă scrisă - Tecuci | 9.02. 2013, ora 9,00 |
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU IORDAN" TECUCI | 23.02. 201 |
10.00 | GALAȚI | COLEGIUL TEHNIC " AUREL VLAICU", GALAŢI | 2013 aprilie | |||
Olimpiada la Educaţie tehnologică- probă scrisă | 9.02. 2013, ora 9,00 |
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "CONSTANTIN GH. MARINESCU", GALAŢI | 10.00 | GALAȚI | 2013 aprilie | ||||||
Olimpiada laEducaţie tehnologică - probă practică | 3.03.2013 |
10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "CONSTANTIN GH. MARINESCU", GALAŢI | |||||||
Olimpiada la discipline din aria curriculară tehnologii – proba scrisă | februarie 2013 | conform graficului din școli | 23.02.2013 |
10.00 | GALAȚI | COLEGIUL TEHNIC " AUREL VLAICU", GALAŢI | 2013 aprilie | ||||
Olimpiada la discipline din aria curriculară tehnologii – proba practică | februarie 2013 | conform graficului din școli | 3.03. 2013 |
10.00 | GALAȚI | conform repartizării inspectorului de specialitate | 2013 aprilie | ||||
ARTE | Arte vizuale, arhitectură şi istoria artelor(cls. XI-XII) | GALAȚI | LICEUL DE ARTĂ D. CUCLIN GALAȚI | 03-06.04.2013 | CRAIOVA | ||||||
Muzică | GALAȚI | 03-06.04.2013 | ALBA IULIA (cls. IX-XII) | ||||||||
05-10.03.2013 | GALAȚI | 01-03.04.2013 | CLUJ NAPOCA (cls.III-VIII) | ||||||||
Concursul International de Interpretare "Miniatura Romantică" | GALAȚI | 22-25 mai | GALAȚI | ||||||||
Concursul
Internaţional de Arte Plastice"Camil Ressu" |
GALAȚI | 2013 mai | GALAȚI | ||||||||
Olimpiada naţională de coregrafie(VII-XII) | GALAȚI | 01-0 3.04.2013 | CLUJ NAPOCA | ||||||||
Olimpiada naţională -Arta actorului | GALAȚI | 02-05.04.2013 | GALAȚI | ||||||||
Olimpiada zonală de coruri | 2013-martie | GALAȚI | |||||||||
MATEMATICA | Olimpiada de matematică - clasele VII-XII | COLEGIUL TEHNIC "RADU NEGRU" | 9.03.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29, GALAŢI | 01-05.04.2013 | BRAȘOV | |||
16.02.2013 | COLEGIUL NAŢIONAL "CALISTRAT HOGAŞ", TECUCI | GALAȚI | |||||||||
ora 9:00 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE HAGIU" , TG. BUJOR | GALAȚI | |||||||||
În fiecare unitate şcolară gimnazială din mediul rural | GALAȚI | ||||||||||
Olimpiada de matematică - clasele V-VI | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29, GALAŢI | 01-05.04. 2013 | TG. MUREȘ | |||||||
Concursul interjudeţean de matematică | 27.10.2012 (IV-VI) | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | ||||||||
CRISTIAN CALUDE | 24.11.2012 (VII-XII) | GALAȚI | |||||||||
Concursul naţional de matematică aplicată “Adolf Haimovici” (clasele IX-XII M2) | 09.03.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.29, GALAŢI | aprilie, 2013 | IAȘI | |||||
LIMBI STRĂINE | Olimpiada de Limba engleză | 9.02.2013, ora 9:00 | LICEUL TEHNOLOGIC DE MARINA | 2 și 9.03.2013 | 9.00 | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA" | 01-05.04.2013 | CRAIOVA / DOLJ | ||
Olimpiada de Limba franceză | 3.02.2013, ora 9:00 | COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" | 09.03.2013 | GALAȚI | COLEGIUL TEHNIC DE ALIMENTAŢIE ŞI TURISM "D.MOŢOC" | 02-06.04.2013 | FOCȘANI / VRANCEA | ||||
Olimpiada de Limba italiană | 2.02.2013, ora 9:00 | COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 09.03.2013 | 9.00 | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 02-06.04.2013 | BACĂU | |||
Olimpiada de Limba germană | 3.02.2013, ora 9:00 | COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" | 23.02.2013 | 9.00 | GALAȚI | COLEGIUL TEHNIC DE ALIMENTAŢIE ŞI TURISM "D. MOŢOC" | 03-09.04.2013 | ARAD | |||
Olimpiada de Limba neoelenă | 03.03.2013 | 9.00 | GALAȚI | COMUNITATEA ELENĂ GALAŢI | 06-09.04.2013 | BÂRLAD / VASLUI | |||||
ISTORIE -SOCIO-UMANE | Olimpiada de Istorie | 16.02.2013, ora 10:00 |
ŞCOALA GIMNAZIALA NR.7 GALAŢI
|
09.03.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA
GIMNAZIALĂ NR.7, GALAŢI |
01-05.04.2013 | SIBIU | ||
COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | GALAȚI | ||||||||||
Olimpiada de Socio-Umane | 15.01.-15.02. 2013, ora 10:00 | fiecare unitate | 02.03.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.26, GALAŢI | 01-05.04.2013 | BAIA MARE / MARAMUREȘ | |||
Concursul şcolar interdisciplinar" Memoria Holocaustului" | fiecare unitate | 11.05.2013 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ
NR.7, GALAŢI |
nu se organizează în 2013 | ||||||
Concursul şcolar interdisciplinar"Istorie şi societate în dimensiune virtuală" | dec. 2012 | fiecare unitate | 9.02.2013 | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 18-21.04. 2013 | CLUJ NAPOCA / CLUJ | ||||
Concursul interdisciplinar "Cultură şi civilizaţie în România" | dec. 2012 | fiecare unitate | 23.02. 2013 | GALAȚI | COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA "ELENA DOAMNA" | 03-06.06.2013 | VÂNĂTORI / NEAMȚ | ||||
Sesiunea de comunicări ştiinţifice şi referate ale elevilor din clasele terminale | fiecare unitate | 25.05.2013 | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" | 22- 25 iulie 2013 | TÂRGOVIȘTE / DÂMBOVIȚA | |||||
Concursul şcolar interdisciplinar "Democraţie şi toleranţă" | febr. 2013 | fiecare unitate | 18.05.2013 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" | 22- 25 iulie 2013 | BRAȘOV | ||||
FIZICĂ | Olimpiada de fizică | dec. 2012 | fiecare unitate | 02.02.2013. | GALAȚI | LICEUL TEORETIC "SFÂNTA MARIA", GALAŢI | 01-05.04.2013 | SATU MARE | |||
Olimpiada de astronomie şi astrofizică | 02.03.2013 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.9 GALAŢI | 08-13.04.2013 | SINAIA / PRAHOVA | ||||||
CONCURSUL DE FIZICĂ şi CHIMIE PENTRU ŞCOLILE DIN ÎNVĂŢĂMÂNTUL RURAL „IMPULS PERPETUUM”(clasele VI-VIII) | 25.05.2013 | INDEPENDENȚA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 INDEPENDENTA | 5-9.08.2013 | MIERCUREA CIUC | ||||||
OLIMPIADA DE ŞTIINŢE PENTRU JUNIORI | 18.05.2013 | 10.00 | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | 22-26.07.2013 | ZALĂU / SĂLAJ | |||||
Concurs județean de fizica M. Amarinei | 19.01.2013 | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | ||||||||
Concurs Stelele Ştiinţei | 01-02.04.2013 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.28 , COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" , GALAŢI | ||||||||
INFORMATICĂ | Olimpiada de informatică | 10.02. 2013, ora 9:00 | COLEGIUL NAŢIONAL "MIHAIL KOGĂLNICEANU", | 02.03.2013 | 9.00 | GALAȚI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | 30.03-05.04.2013 LICEU | TIMIȘOARA | ||
LICEUL TEORETIC "DUNĂREA" GALAŢI | 06.04-10.04.2013 GIMNAZIU | ORADEA | |||||||||
Visual Contest | 28.03.2013 | GALAȚI | COLEGIUL TEHNIC "RADU NEGRU", GALAŢI | ||||||||
Concursul de informatică aplicată | 23.03.2013 | COLEGIUL TEHNIC "RADU NEGRU", GALAŢI | 09-12.05.2013 | ZALĂU / SĂLAJ | |||||||
RELIGIE | Olimpiada de religie(Cultul Ortodox) | 9.02. 2013, ora 9,00 |
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU", GALAŢI | 2 .03.2013 | 10.00 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "SFINŢII ÎMPĂRAŢI", GALAŢI | 31.03-04.04.2013 | CLUJ NAPOCA | ||
COLEGIUL NAŢIONAL "CALISTRAT HOGAŞ", TECUCI | |||||||||||
ŞCOALA FRUMUŞITA | |||||||||||
ŞCOALA
GIMNAZIALĂ SLOBOZIA CONACHI |
|||||||||||
Olimpiada de religie(seminarii şi licee teologice) | 2 .03.2013, ora 10:00 | GALATI | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", GALAŢI | 08-11.05.2013 | DEVA / HUNEDOARA | ||||||
Concurs de religie '' Sfântul Apostol Andrei'' | noiembrie, 2012 | în fiecare unitate gimnazială+ liceu din municipiul GALAŢI | GALATI | ||||||||
Concursul interjudeţean de miniproiecte ,,Copilul învaţă iubirea lui Hristos”(Judeţele Galaţi -Brăila) | 19-23.03.2013 | GALATI | ARHIEPISCOPIA "DUNĂRII DE JOS" GALAŢI | mai, 2013 | BUCUREȘTI | ||||||
Concursul de iconografie ,, Crucea Sfântului Andrei” | 27.11. 2012 | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", GALAŢI | GALATI | ||||||||
Concursul de icoane din Duminica Ortodoxiei | 7.03.2013. | GALATI | În fiecare unitate de învățământ | iunie, 2013 | BUCUREȘTI | ||||||
Concursul interdisciplinar "Cultură şi civilizaţie în România" | dec. 2012 | fiecare unitate | 23.02.2013 | GALATI | COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ "ELENA DOAMNA", GALAŢI | 03-06.06.2013 | VÂNĂTORI / NEAMȚ | ||||
Concursul Interdisciplinar "Cultură şi spiritualitate românească" | 02.03.2013, ora 10:00 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.33, GALAŢI | 11-13.05 2013 | SUCEAVA | ||||||
LIMBA RROMANI | Olimpiada de limba rromani | februarie, 2013 | În fiecare unitate de învățământ | 20.03.2013, ora 10.00 | TECUCI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE PETRAŞCU" TECUCI | 02-06.04.2013 | CRAIOVA / DOLJ | |||
Concursul "Diversitatea- o şansă în plus pentru viitor" | 06.0 4.2013 | TECUCI | CASA DE CULTURĂ "ION PETROVICI" TECUCI | 31.05-02.06.2013 | BACĂU | ||||||
ISTORIA ŞI TRADIŢIILE RROMILOR | Concurs "Istoria şi tradiţiile rromilor" | februarie, 2013 | În fiecare unitate de învățământ | 21.03.2013, ora 11.00 | TECUCI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ION PETROVICI" TECUCI | 08-11.04.2013 | IAȘI | |||
STRATEGIA NAŢIONALĂ DE ACŢIUNE COMUNITARĂ | Concurs de dans popular şi tematic | 30.03.2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ "C. PUFAN" GALAŢI | Etapa regională 28.04.2013 | BRĂILA | conform calendarului | |||||
ED. FIZICĂ | FOTBAL CLASELE I –IV BĂIEŢI | 12 -26 02.2013(urban) | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "STEFAN CEL MARE" GALAŢI, | mai, 2013 | Etapa zonală Constanţa | |||||
TECUCI | COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | ||||||||||
19 -26 02.2013(rural) | LICEUL TEHNOLOGIC "H. P. BENGESCU" IVEŞTI, | mai, 2013 | Etapa zonală Constanţa | ||||||||
LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU" | |||||||||||
FOTBAL CLASELE I-IV (fete) urban, rural | 26 02. 2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "STEFAN CEL MARE" GALAŢI, | mai, 2013 | Etapa zonală Tulcea | |||||||
RUGBY - clasele I - IV (fete, băieţi) | 05.13. 2012 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "PETRE ŢUŢEA", GALAŢI | mai, 2013 | Etapa zonală Galaţi | |||||||
FOTBAL CLASELE V –VIII BĂIEŢI (urban) | 05 -12 02. 2013 | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "STEFAN CEL MARE" GALAŢI, | martie, 2013 | Etapa zonală Constanţa | ||||||
TECUCI | COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | ||||||||||
FOTBAL CLASELE V –VIII BĂIEŢI (rural) | 12 -19 02. 2013 | LICEUL TEHNOLOGIC "H.P. BENGESCU" IVEŞTI | martie, 2013 | Etapa zonală Tulcea | |||||||
FOTBAL CLASELE V –VIII FETE | 19 -26 02. 2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE", GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Tulcea | |||||||
HANDBAL CLASELE V-VIII | 11–12.02. 2013(fete) mediul urban | GALAȚI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3, GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Brăila | ||||||
11–12.02. 2013(băieţi) mediul urban | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3, GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Buzău | ||||||||
24-29. 01. 2013(fete) mediul rural | CSS GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Brăila | ||||||||
24-29. 01. 2013(băieţi) mediul rural | CSS GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Tulcea | ||||||||
BASCHET CLASELE V-VIII | 17-19.02.2013 | GALAȚI | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Galaţi | ||||||
17 – 19 02 2013 | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Vrancea | ||||||||
VOLEI CLASELE V- VIII | 03-05.02.2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE", GALAŢI | aprilie, 2013 | Etapa zonală Tulcea | |||||||
03-05.02.2013 | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ŞTEFAN CEL MARE", GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Constanţa | ||||||||
CROS CLASELE V-VIII | 26.03.2013 | GALATI | FALEZA DUNĂRII, GALAŢI | ||||||||
RUGBY CLASELE V-VIII | 04-05.03.2013 | GALATI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ "PETRE TUTEA" GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Vrancea | ||||||
FOTBAL CLASELE IX –XII BĂIEŢI (urban) | 26 03- 02.04.2013 | GALAȚI | COLEGIUL TEHNIC " AUREL VLAICU", GALAŢI, | mai, 2013 | Etapa zonală Vrancea | ||||||
TECUCI | COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TECUCI | ||||||||||
HANDBAL CLASELE IX-XII | 5-12.02.2013 (băieţi) | GALAȚI/ TECUCI | CSS GALAŢI, CSS
TECUCI |
martie, 2013 | Etapa zonală Brăila | ||||||
05-12.02. 2013 (fete) | GALAȚI/ TECUCI | CSS GALAŢI, CSS
TECUCI |
martie, 2013 | Etapa zonală Brăila | |||||||
BASCHET CLASELE IX - XII | 18 - 19 02. 2013 (fete) | GALATI | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | mai, 2013 | Etapa zonală Galaţi | ||||||
18 - 19.02. 2013 (băieţi) | GALATI | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, GALAŢI | martie, 2013 | Etapa zonală Galaţi | |||||||
VOLEI CLASELE IX-XII | 17-19.02. 2013(fete) | GALATI | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" GALAŢI | aprilie, 2013 | Etapa zonală Tulcea | ||||||
17-19. 02. 2013(băieţi) | GALATI | LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" GALAŢI | mai, 2013 | Etapa zonală Buzău | |||||||
CROS CLASELE IX-XII (fete, băieţi) | 26 03. 2013 | GALATI | FALEZA DUNĂRII, GALAŢI | ||||||||
S A H - CLASELE IX-XII (fete, băieţi) | 25-27.03.2013 | GALATI | COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI", GALAŢI | ||||||||
TENIS DE MASĂ CLASELE IX-XII(fete, băieţi) | 18-20.03.2013 | GALATI | COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA", GALAŢI | ||||||||
RUGBY - ( băieţi) | 24-26.03.2013 | GALATI | COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA", GALAŢI | ||||||||
PROGRAME COMUNITARE ŞI PROIECTE DE INTEGRARE EUROPEANĂ POSTADERARE | Competiţia Naţională pentru obţinerea certificatului de şcoală europeană | martie-aprilie, 2013 | conform calendarului MEN | ||||||||
"MADE FOR EUROPE" - Concurs Național de Proiecte | martie, 2013 | aprilie, 2013 | IAȘI | ||||||||