REZULTATE
ALE ELEVILOR DIN JUDETUL GALATI
LA CONCURSURILE NTIONALE
PE DISCIPLINE |
ANUL SCOLAR
2009-2010 |
|
|
|
|
|
NR |
NUME
SI PRENUME ELEV |
CLASA |
DISCIPLINA |
PREMIUL LA ETAPA NATIONALA |
UNITATEA
SCOLARA |
PROFESORUL
INDRUMATOR |
1 |
CRISTIEAN HORIA |
12 |
CAPITAN
ECHIPA BASCHET |
1 |
LIC. PROGRAM SPORTIV |
TEODORASCU TUDOSE |
2 |
BONCIU
MIHAI |
11
ac |
Discipline
tehnice |
1 |
Grupul
Şcolar „Gh. Asachi” Galaţi |
Onose
Aurel, Maxim Costică |
3 |
BUDUREANU
NATALIA (bursier din R. Moldova) |
11 |
Discipline
tehnice |
1 |
Colegiul
de Ind. Alimentară „Elena Doamna” Galaţi |
Grozavu
Camelia, Adam Aura |
4 |
SURDU
ELENA |
12
rp |
Discipline
tehnice |
1 |
Colegiul
de Ind. Alimentară „Elena Doamna” Galaţi |
Bujeniţă
Viviana, Coman Mariana, Popescu Carmen |
5 |
DUDA ALEXANDRU DANIEL |
10 |
FAGOT |
1 |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
ILIE RANGHILOF |
6 |
Picos
Irina |
11 |
Limba
engleza |
1 |
CN
Vasile Alecsandri |
Ionita Nicoleta |
7 |
VASILESCU ANDREEA |
9 |
limba
franceza |
1 |
CN Vasile Alecsandri |
Prada Georgeta |
8 |
Codreanu Narcisa |
8 |
LIMBA ROMANA |
1 |
Şcoala nr. 17
"N. Stănescu" |
prof. Anca Barbu |
9 |
Druţă
Geanina |
11 |
LIMBA ROMANA |
1 |
Liceul Teoretic
"Spiru Haret" |
prof. Marcela
Ciobănuc |
10 |
ACHIŢEI MIHAELA |
7 |
Limba
romani |
1 |
Şcoala
Gimnazială nr.7 “Nicolae Bălcescu” Tecuci |
Dumitriu Gina |
11 |
PADURARU IONUT |
7 |
SUFLAT
ALAMA |
2 |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
ANDREI ROLAND |
12 |
ŢANDĂRĂ
MIHAELA |
12 |
Discipline
tehnice |
2 |
Colegiul
de Ind. Alimentară „Elena Doamna” Galaţi |
Brânzaru
Ioana, Ion Dana |
13 |
FOTACHE
ALEXANDRU - NOROCEL |
11
ac |
Discipline
tehnice |
2 |
Colegiul
Tehnic „Paul Dimo” Galaţi |
Ivan
Nicoleta, Olti Marilena, Niţă Mirela |
14 |
GURĂU
VALENTINA -ANDREEA |
11 |
Discipline
tehnice |
2 |
Colegiul
de Ind. Alimentară „Elena Doamna” Galaţi |
Dumitru
Mihaela Hristachi Ion |
15 |
STAN
NICOLETA |
11
ac |
Discipline
tehnice |
2 |
Colegiul
Economic „Virgil Madgearu” Galaţi |
Popa
Mioara, Lungu Ramona |
16 |
Răcoreanu Mihai |
10 |
Fizica |
2 |
CN Vasile Alecsandri |
Vasiliu Mihai |
17 |
CIOINEAG VIOREL MIHAI |
12 |
ICOANA |
2 |
SEMINARUL
TEOLOGIC GALATI |
NEGOESCU LILIANA |
18 |
IOAN EMILIA |
12 |
limba
franceza |
2 |
CN Vasile Alecsandri |
Botezatu Oana |
19 |
Nazare
Raluca |
11 |
Limba
germana |
2 |
CN Vasile Alecsandri |
Gogoasa Roxana |
20 |
DĂNĂILĂ DAN |
10 |
Matematica |
2 |
CN Vasile Alecsandri |
ROMEO ZAMFIR, VASILE POPA |
21 |
STAMATE MIOARA |
11 |
ARTA
PLASTICA |
3 |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
GEORGESCU GABRIELA |
22 |
CRISAN ALEXANDRA |
12 |
CANTO |
3 |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
KOLER RODICA |
23 |
OANCEA
MIHAI - JEAN |
11 |
Discipline
tehnice |
3 |
Colegiul
de Ind. Alimentară „Elena Doamna” Galaţi |
Condruz
Tincuţa Vrânceanu Elisabeta |
24 |
MARIN
C. GEORGIAN |
11
ac |
Discipline
tehnice |
3 |
Colegiul
Tehnic „Traian Vuia” Galaţi |
Burciu
Manuela, Mazilu Lidia, Iacob Mihaela, Mihalcia Titi |
25 |
BOSTAN VIOLETA |
11 |
FLAUT |
3 |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
GRIGORAS DUMITRU |
26 |
Ciocan Andrei |
11 |
Informatica |
3 |
Lic. S. Haret Tecuci |
Gheorghiu Bogdan |
27 |
Eniceicu Ştefan |
6 |
Informatica |
3 |
CN Vasile Alecsandri |
Iordachi Lizeta |
28 |
CIOCANEL ANDREIA URSULA |
8 |
ISTORIE |
3 |
CN
C. Hogas, Tecuci |
POPA
MONICA |
29 |
PUIU ANDREI
BOGDAN |
7 |
Matematica |
3 |
CN Vasile Alecsandri |
MIHAI DRAGOŞ
TOTOLICI |
30 |
CHIRAC CRISTIAN |
8 |
Matematica |
3 |
CN Vasile Alecsandri |
ROMEO ZAMFIR |
31 |
ANDREI ANDRA LUCIA |
10 |
VIOARA |
3 |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
SAVA MARIAN |
1 |
MURARIU BIANCA |
12 |
ISTORIE |
M |
CN
Vasile Alecsandri |
SIMION STEFAN |
33 |
ANDRIEŞ ELENA
RAMONA |
8 |
HALTERE |
AUR
CAMPIONAT EUROPEAN |
LIC. PROGRAM SPORTIV |
DIMOFTE COSTEL |
34 |
MARCOVICI ANDREEA |
8 |
HALTERE |
AUR CAMPIONAT EUROPEAN |
LIC. PROGRAM SPORTIV |
DIMOFTE COSTEL |
2 |
STEFAN ANA MARIA
MIRUNA |
12 |
ARTA
PLASTICA |
Mentiune |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
BURLACU CORNELIA |
3 |
URSU LUIZA |
11 |
ARTA
PLASTICA |
Mentiune |
LICEUL DE ARTA
"D.CUCLIN" |
DRAGOI ALINA |
4 |
Taun Alexandru |
8 |
Astronomie |
Mentiune |
Sc. 9 |
Seciu Elena |
5 |
LUPAN C. ANA MIHAELA |
10 |
BIOLOGIE |
Mentiune |
Lic. Teor. "Emil
Racoviţă" |
Tătaru
Lăcrămioara |
6 |
NEAGU MIREL MARIUS |
8 |
CHIMIE |
Mentiune |
Sc.
Nr. 2 INDEPENDENTA |
CORNECI IULIAN |
7 |
STOIAN
ABIGAL |
12
rp |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Grupul
Şcolar „Sf. Maria” Galaţi |
Moisuc
Mihaela, Ene Monica |
8 |
ILIE
MIHAI |
11 |
Discipline
tehnice |
MENTIUNE |
Colegiul
Tehnic „Paul Dimo” Galaţi |
Uşer
Anca, Olti Marinela, Puşcasu Vincenţiu |
9 |
SĂLĂVĂSTRU
IONELIA - LUCIANA |
12 |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
Naţional de Agricultură şi Economie Tecuci – judeţul
Galaţi |
Mâşcă
Cătălin |
10 |
CUDLENCO NICOLAE |
10 |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Grupul
Şcolar „Radu Negru” Galaţi |
Păcuraru
Maria, Moise Valerica, Fara Florina; Anastasiu Nicoleta |
11 |
PRICOPE
FLORIN ALEXANDRU |
13
rp |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
Tehnic „Paul Dimo” Galaţi |
Olti
Marinela, Ivan Nicoleta, Niţă Mirela |
12 |
BOLEA
IULA - ANDREA |
10 |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
Economic „Virgil Madgearu” Galaţi |
Luchian
Adeline, Manolache Mihaela, Colan Geanina |
13 |
DINU
MIHAELA |
12 |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
Economic „Virgil Madgearu” Galaţi |
Tănase
Camelia, Patriche Corina, Colan Geanina, Chiru gabriela, Mihalache Mihaela |
14 |
ŢĂPEANU
ALEXANDRA |
12 |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
Economic „Virgil Madgearu” Galaţi |
Muscă
Daniela, Luchian Adeline, Colan Geanina |
15 |
DIACONITA
LILIANA LACRAMIOARA |
11
ac |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
Economic „Virgil Madgearu” Galaţi |
Mihai
Livia, Ignat Silvia |
16 |
PELIPENCO
ANA - MARIA |
10 |
Discipline
tehnice |
Mentiune |
Colegiul
de Ind. Alimentară „Elena Doamna” Galaţi |
Popescu
Carmen, Oprea Magdalena, Şaigău Carmen |
17 |
GHEORGHE
ALEXANDRA |
7 |
Educaţie
tehnologică |
Mentiune |
Şcoala
Gimnazială Nr. 43 „Dan Barbiliam” Galaţi |
Modiga
Ionela |
18 |
Clisu Dorin Gabriel |
9 |
Fizica |
Mentiune |
CN C. Negri |
Tataru Simona |
19 |
Murariu Adrian
Gabriel |
7 |
Fizica |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
Onu Elena |
20 |
Gorgan
Ana-Maria |
8 |
GEOGRAFIE |
Mentiune |
Lic.
S. Haret Tecuci |
Ungan
Cezar |
21 |
Ţurcanu
Roxana Carmen |
11 |
GEOGRAFIE |
Mentiune |
CN
C. Negri |
Burghiu
Gina |
22 |
Bostan
Daniela |
11 |
GEOGRAFIE |
Mentiune |
CN
M. Kogalniceanu |
Bulgaru
Mariana |
23 |
Bănuc Georgiana |
12 |
GEOGRAFIE |
Mentiune |
Lic. Teor. "Emil
Racoviţă" |
Humelnicu Delia |
24 |
Arhip Georgiana |
9 |
Informatica |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
Voinea Mirela |
25 |
Mocanu Alexandru |
5 |
Informatica |
Mentiune |
CN Al. I. Cuza |
Balacea Georgeta |
26 |
Profir Tudor |
7 |
Informatica |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
Iordachi Lizeta |
27 |
Roşu Alexandru |
7 |
Informatica |
Mentiune |
Sc. 12 |
Penu Ionela |
28 |
SAVASTRE
CRISTINA |
11 |
ISTORIE |
Mentiune |
CN
C. Hogas, Tecuci |
POPA
MONICA |
29 |
URSOIU
LIANA |
8 |
ISTORIE |
Mentiune |
SCOALA
NR. 29 "SF. ANA" |
RĂCARU
DUMITRU |
30 |
Manea
Teodora |
9 |
Limba
engleza |
Mentiune |
CN
Vasile Alecsandri |
Batrinu Nicolae |
31 |
Tavitian
Noemi |
9 |
Limba
engleza |
Mentiune |
CN
Vasile Alecsandri |
Moisa Ciprian |
32 |
POCORA ANCA |
10 |
limba
franceza |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
Dumitriu Mihaela |
33 |
DIMA CRISTINA |
12 |
limba
franceza |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
Dragomir Liliana |
34 |
VRABIE IRINA |
12 |
limba
franceza |
Mentiune |
CN C. Negri |
Oanea Nicoleta |
35 |
Albrich
Sabina Loredana |
11 |
Limba
germana |
Mentiune |
CN AL. I. Cuza |
Toderascu Stefania |
36 |
Dunas Cristina
(bursier din R. Moldova) |
10 |
LIMBA LATINA |
Mentiune |
CN
M. Kogalniceanu |
prof. Niculina
Buruiană |
37 |
Săvuţă Oana |
9 |
LIMBA LATINA |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
prof. Gabia Voiculescu |
38 |
Bocăneală
C. Constina - Alina |
9 |
LIMBA ROMANA |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
prof. Mariana Anton |
39 |
Dragomir Radu Ioan |
10 |
LIMBA ROMANA |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
prof. Mariana Lazanu |
40 |
Cristea Alina |
5 |
LIMBA ROMANA |
Mentiune |
Şcoala nr. 29
"Sf. Ana" |
prof. Mariana Mihai |
41 |
Cotos Ioana |
6 |
LIMBA ROMANA |
Mentiune |
CN C. Negri |
prof. Onorica Tofan |
42 |
Fotache Ana Maria |
6 |
LIMBA ROMANA |
Mentiune |
Şcoala nr. 29
"Sf. Ana" |
prof. Mariana Mihai |
43 |
DIACONU SIMONA |
7 |
Matematica |
Mentiune |
LICEUL
TEORETIC "SPIRU HARET" TC |
GRECU I. |
44 |
SOLTUZ VLAD |
7 |
Matematica |
Mentiune |
ŞCOALA GIMN.NR.
24 |
DRAGANESCU
MARIA, GHEORGHIU MIRCEA |
45 |
COSMA PAUL |
10 |
Matematica |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
RADU MARIUS
TĂTARU |
46 |
Danaila Marcela |
12 |
Pregatire Sportiva
Teoretica |
Mentiune |
L. P. S. Galati |
|
47 |
DEDIU ANDRA Elena |
12 |
PSIHOLOGIE |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
BOCANEALA CORNELIA |
48 |
SPÂNU CASIANA |
7 |
RELIGIE |
Mentiune |
ŞCOALA NR.26
GALAŢI |
NĂSTASE GETA |
49 |
BULAI LAVINIA |
10 |
RELIGIE |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
BEJAN DANIEL |
50 |
SERIA MANUELA |
11 |
RELIGIE |
Mentiune |
CN Vasile Alecsandri |
BEJAN DANIEL |
51 |
Vetrescu Dragoş |
12 |
dogmatica |
Mentiune |
SEMINARUL
TEOLOGIC GALATI |
Ninel Ţugui |
|
|
|
|
|
|
|