|
ELEVII DIN JUDETUL GALATI
PREMIATI LA ETAPA
NATIONALA A CONCURSURILOR
SCOLARE |
ANUL ŞCOLAR 2008 -
2009 |
|
|
|
|
|
Nr.
Crt |
Numele şi prenumele elevului |
Clasa |
Disciplina |
Unitatea de īnvăţămant |
Premiul obtinut la faza nationala |
1 |
CHIRNOAGA
RALUCA |
XII |
LIMBA
GERMANĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
1 |
2 |
DĂNĂILĂ DAN |
IX |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
1 |
3 |
DOBREA
G. MARIANA |
XII |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
1 |
4 |
DĂNĂILĂ
IOANA ADRIANA |
XII |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
1 |
5 |
RĀPĂ
GEORGE LUCIAN |
X |
LIMBA ENGLEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
1 |
6 |
NEGRU
SIMONA MIRELA |
XI |
Tehnician
īn administraţie |
COLEGIUL
ECONOMIC "V. MADGEARU" GALATI |
1 |
7 |
HAGIU VICTORIŢA |
XIII |
Tehnician
veterinar |
COLEGIUL NATIONAL DE
AGR. SI ECONOMIE TECUCI |
1 |
8 |
DRAGU ANDREEA |
XII |
Tehnician
īn industria alimentară |
COLEGIUL DE IND.
ALIMENTARA "E. DOAMNA" GALATI |
1 |
9 |
DUŢĂ
IUSTINIAN |
XI AC |
Confecţioner
tāmplărie din aluminiu |
GRUPUL SCOLAR
INDUSTRIAL TECUCI |
1 |
10 |
HĀNCU NICU LUCIAN |
XI AC |
Preparator
produse din carne şi peşte |
COLEGIUL DE IND.
ALIMENTARA "E. DOAMNA" GALATI |
1 |
11 |
IONAŞC GEORGIANA |
XI AC |
Zootehnist |
COLEGIUL NATIONAL DE
AGR. SI ECONOMIE TECUCI |
1 |
12 |
RADUT ALINA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
13 |
TABUS ELENA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
14 |
IONESCU MIHAELA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
15 |
TRIFAN CORINA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
16 |
MANOLACHE CRISTINA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
17 |
TODERASC NICOLETA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
18 |
MARCU GIANINA |
Vlll |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
19 |
MARCU CRISTINA |
VII |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
20 |
TOFAN ANA MĂRIA |
VII |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
21 |
DACHE ELENA |
V |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
22 |
DACHE OANA |
V |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
23 |
MANOLE MARIA |
V |
EDUCATIE
FIZICA |
SCOALA GIMNAZIALA
SENDRENI GALATI |
1 |
24 |
SANDU ADRIANA |
VIII |
LIMBA
RROMANI |
SCOALA GIMNAZIALA NR.
7 TECUCI |
1 |
25 |
COSMA
PAUL |
IX |
FIZICA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
2 |
26 |
ONOFREI
L. ANDREEA |
VIII |
CHIMIE |
ŞC.
GIM. NR.2 INDEPENDENŢA GALAŢI |
2 |
27 |
CRIHANĂ
N. ANCA |
XII |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
2 |
28 |
CHEBAC
DIANA CORNELIA |
XII |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
2 |
29 |
DONU
OVIDIU ALEXANDRU |
XII |
Tehn.
proiectant CAD |
COLEGIUL
TEHNIC "TRAIAN" GALATI |
2 |
30 |
COLUMBAN
ALINA |
XII |
Tehnician
īn industria textilă |
GRUPUL
SCOLAR "SF. MARIA" GALATI |
2 |
31 |
NICULA MIHAELA |
XI |
Tehnician
analize produse alimentare |
COLEGIUL DE IND.
ALIMENTARA "E. DOAMNA" GALATI |
2 |
32 |
BUŞTEANU SILVIU |
XI AC |
Electrician
exploatare joasă tensiune |
COLEGIUL TEHNIC
"P. DIMO" GALATI |
2 |
33 |
OANCĂ ANDREIA |
XI AC |
Brutar-patiser-preparator
produse făinoase |
COLEGIUL DE IND.
ALIMENTARA "E. DOAMNA" GALATI |
2 |
34 |
BOSTAN
VIOLETA |
X |
FLAUT |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
2 |
35 |
DOGARU
DIANA |
XII |
PIAN |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
2 |
36 |
ZAHARIA
RALUCA |
XII |
TEATRU |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
2 |
37 |
DĂNĂILĂ
DAN |
IX |
FIZICA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
3 |
38 |
MOISE CRISTIAN |
XII |
ECONOMIE |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
3 |
39 |
FRANCULESCU DIANA
SIMONA |
XII |
FILOSOFIE |
COLEGIUL NATIONAL "M. KOGALNICEANU" GALATI |
3 |
40 |
RATCU
CARINA |
XI |
LIMBA
GERMANĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
3 |
41 |
DRUŢĂ P. GEANINA |
X |
LIMBA
ROMĀNĂ |
LICEUL
"SPIRU HARET" TECUCI |
3 |
42 |
ENICEICU ŞTEFAN |
V |
INFORMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
3 |
43 |
Ralea Florian |
XII |
LIMBA ENGLEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
3 |
44 |
BURUIANA
ALEXANDRU |
VIII |
GEOGRAFIE |
COLEGIUL
NATIONAL "C. NEGRI" GALATI |
3 |
45 |
TURCANU
ROXANA |
IX |
GEOGRAFIE |
COLEGIUL
NATIONAL "C. NEGRI" GALATI |
3 |
46 |
BOSTAN
DANIELA |
X |
GEOGRAFIE |
COLEGIUL NATIONAL "M. KOGALNICEANU" GALATI |
3 |
47 |
DUDA
ALEXANDRU |
IX |
FAGOT |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
3 |
48 |
RADU
ROBERT |
VI |
TROMBON |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
3 |
49 |
RAPANU
CORNEL |
XII |
CERAMICA |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
3 |
50 |
SANDU SOMNA |
VIII |
LIMBA
RROMANI |
SCOALA GIMNAZIALA NR.
15 GALATI |
3 |
51 |
Mihai V. Mădălina Teodora |
XI |
CHIMIE |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
52 |
Chiriţoiu
Ana-Maria |
VII |
CULTURA
CIVICA |
LICEUL
"SPIRU HARET" TECUCI |
M |
53 |
Ilieş
Diana
|
VIII |
CULTURA
CIVICA |
LICEUL
"SPIRU HARET" TECUCI |
M |
54 |
Bunu
Eliza-Claudia
|
IX |
LOGICA |
LICEUL
"SPIRU HARET" TECUCI |
M |
55 |
Vasiliu Alexandra |
XI |
SOCIOLOGIE |
LICEUL
"SPIRU HARET" TECUCI |
M |
56 |
Moroeanu Elena
Madalina |
XII |
PSIHOLOGIE |
COLEGIUL
NATIONAL "C. NEGRI" GALATI |
M |
57 |
MUNTEANU
C. CRISTINA ELENA |
VIII |
LIMBA
ROMĀNĂ |
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 GALAŢI |
M |
58 |
PROFIR
V. BEATRICE INDIRA |
VIII |
LIMBA
ROMĀNĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
59 |
SERIA
P. MANUELA |
X |
LIMBA
ROMĀNĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
60 |
FRĀNCULESCU
C. DIANA SIMONA |
XII |
LIMBA
ROMĀNĂ |
COLEGIUL NATIONAL "M. KOGALNICEANU" GALATI |
M |
61 |
Picoş
Irina Maria |
X |
LIMBA ENGLEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
62 |
Păduraru
Alina Dana |
IX |
LIMBA ENGLEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
63 |
Ion Silviu |
IX |
LIMBA ENGLEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
M |
64 |
Maltopol
Irina |
X |
LIMBA ENGLEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
M |
65 |
CLISU DORIN |
VIII |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NATIONAL "C. NEGRI" GALATI |
M |
66 |
COSMA PAUL |
IX |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
67 |
OANA MIRELA |
X |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
68 |
CUCOS DORIN
CONSTANTIN |
X |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
69 |
RASCANU OANA MADALINA |
XII |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
70 |
JAGITE OANA MADALINA |
XII |
MATEMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
71 |
AVRAM
G. LAURA MARIA |
IX |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
72 |
ROTARU
MARIA |
XII |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
73 |
ASANDULUI
MĂDĂLINA |
XI |
LIMBA
FRANCEZA |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
M |
74 |
BANUC GEORGIANA |
XI |
GEOGRAFIE |
LICICEUL
TEORETIC "E. RACOVITA"
GALATI |
M |
75 |
IORGU MIHAITA GABRIEL |
XII |
GEOGRAFIE |
COLEGIUL
NATIONAL "C. NEGRI" GALATI |
M |
76 |
MANTU
VICENTIU |
VII |
FLAUT |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
M |
77 |
STEFAN
ANA MARIA |
XI |
GRAFICA |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
M |
78 |
NOUR
DIANA |
XI |
TEXTILE |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
M |
79 |
DAMASCHIN SIMONA ANDREEA |
VIII |
ISTORIE |
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 GALAŢI |
M |
80 |
MURARIU BIANCA |
XI |
ISTORIE |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
81 |
DOGARU SIMONA ANDRA |
VII |
EDUCATIE
TEHNOLOGICA |
SCOALA
GIMNAZIALA NR. 33 GALATI |
M |
82 |
MUSCALU
VLAD |
VIII |
EDUCATIE
TEHNOLOGICA |
SCOALA
GIMNAZIALA NR. 11 GALATI |
M |
83 |
MARICA
ANDREI |
XIII
RP |
Tehn.
mecanic pentru īntreţinere
şi reparaţii |
GRUPUL
SCOLAER METALURGIC GALATI |
M |
84 |
IONEANU GEORGE |
XI |
Tehn.
desenator pentru construcţii şi instalaţii |
GRUPUL
SCOLAR "A. SALIGNY" GALATI
|
M |
85 |
BĪRA ADRIANA FLORINA |
XII |
Tehnician
designer vestimentar |
GRUPUL SCOLAR
INDUSTRIAL TECUCI |
M |
86 |
MALANCA ALEXANDRA |
XI |
Tehnician
īn activităţi economice |
COLEGIUL
ECONOMIC "V. MADGEARU" GALATI |
M |
87 |
SIMION BIANCA |
XII |
Tehnician
īn turism |
COLEGIUL
ECONOMIC "V. MADGEARU" GALATI |
M |
88 |
BUNGĂ MIRELA |
XII |
Tehnician
analize produse alimentare |
COLEGIUL DE IND.
ALIMENTARA "E. DOAMNA" GALATI |
M |
89 |
SANDU IOSIF |
XI AC |
Zugrav-ipsosar-vopsitor-tapetar |
GRUPUL SCOLAR
"GH. ASACHI" GALATI |
M |
90 |
BOSTAN ANA MARIA |
XI AC |
Ospătar īn unităţi de alimentaţie |
COLEGIUL
ECONOMIC "V. MADGEARU" GALATI |
M |
91 |
VOICULESCU
BOGDAN |
VII |
FIZICA |
SCOALA
GIMNAZIALA NR. 25 GALATI |
M |
92 |
CLISU
DORIN |
VIII |
FIZICA |
COLEGIUL
NATIONAL "C. NEGRI" GALATI |
M |
93 |
TĂUN
ALEXANDRU |
VII |
ASTRONOMIE |
SCOALA
GIMNAZIALA NR. 9 GALATI |
M |
94 |
PORCĂRAŞ
ADRIAN |
XI |
ASTRONOMIE |
COLEGIUL
NAŢIONAL "A. I. CUZA" GALAŢI |
M |
95 |
PROFIR
TUDOR |
VI |
INFORMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
96 |
ARHIP
GEORGIANA |
VIII |
INFORMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
97 |
BARBUTA
STEFAN |
IX |
INFORMATICĂ |
COLEGIUL
NAŢIONAL "V. ALECSANDRI" GALAŢI |
M |
98 |
CIOCAN
ANDREI |
X |
INFORMATICĂ |
LICEUL
"SPIRU HARET" TECUCI |
M |
99 |
VARDIANU
EMANUEL |
IX |
VIOARA |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
1 |
100 |
CRISAN
ALEXANDRA |
XI |
CANTO |
LICEUL
DE ARTA "D. CUCLIN" GALATI |
1 |
|
|
|
|
|
|